BAİBÜ Sık Sorulan Sorular Sistemi devreye girdi

Kategoride Diğer

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ), akademik ve idari personel ile öğrencilerinin, sıkça sordukları sorulara hızlı ve kolay şekilde cevap bulabilmelerini sağlamak amacıyla, “BAİBÜ Sık Sorulan Sorular Sistemi’ni http://sss.ibu.edu.tr adresi üzerinden kullanıma açtı.

Kayıt işlemlerinden ders seçimlerine, uzaktan eğitim sürecinden final ve bütünleme sınavlarına kadar, sıkça sorulan soru ve cevaplara, hızlı ve kolay bir şekilde ulaşılabilmesi amacıyla, başlatılan çalışmalar kapsamında, Üniversitemiz bünyesindeki birçok birim, öğrenci ve personel tarafından kendilerine en çok sorulan yüzlerce soruyu derleyerek, bunlara uygun cevaplar hazırladılar. Şimdilik 22 birimle yapılan çalışmanın geliştirilerek tüm birimleri kapsaması; engelli öğrenci ve personelin kullanımını kolaylaştırmak için seslendirilmesi ve işaret diline çevrilmesi hedefleniyor.

Sistemde; Aday Öğrenciler, Mevcut Öğrenciler, Engelli Öğrenciler, Uluslararası Öğrenciler, Uzaktan Eğitim Sistemi, Kategorilere ve Birimlere Göre Soru ve Cevaplar, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, Erasmus, Kütüphane ve TÖMER gibi pek çok kategori başlığı altında, sıkça sorulan sorulara ve bunların cevaplarına yer veriliyor. Öğrenci ve personelin, birimlere gitmek yerine, siteyi takip etmeleriyle birlikte, akıllarına takılan soru ve cevaplara hızlı ve kolayca ulaşabilmeleri hedefleniyor.

- REKLAM -
Son Eklenenler

DEÜ’de Ortak Mezuniyet Coşkusu

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) 2023-2024 Akademik Yılı ‘Ortak Mezuniyet Töreni’, DEÜ Sabancı Kültür Sarayı’nda düzenlendi. Üniversite bünyesinde yer alan...

İlginizi Çekebilir