“Hikâyenin Öteki Tarafı” sergisi doğanın kapsayıcı gücü karşısında insanın nerede durduğunu sorguluyor

Kategoride Diğer

29 Kasım 2022 Salı günü “Hikâyenin Öteki Tarafı” Sergi Turu ve Söyleşisi BonVivant’da gerçekleşiyor.

Sanatçı Zeynep Bütünley Aktan “Hikâyenin Öteki Tarafı” sergisi hakkında yaklaşımı ve sergi ile ilgili yapıtların nasıl ortaya çıktığına dair merak edilen tüm bilgileri paylaşacağı söyleşisinde konukların sorularını da cevaplayacak.

“Hikâyenin Öteki Tarafı” sergisi doğa ve insan arasındaki ilişkiyi döngüsel bir perspektiften yorumlarken, doğanın kapsayıcı gücü karşısında insanın nerede durduğunu sorguluyor.

Her iki tarafın da kendini dışarıdan, öteki taraftan gördüğü bir evren kurgulayan sergi birbirinden ayrı düşünülemeyen iki kavramın unutulan yasaları karşısında bir kayboluşun ya da yeni bir varoluş biçiminin kodlarını, renk, imge ve kompozisyon düzleminde illüstratif bir yaklaşımla yaratmaya çabalıyor.

Sanatçı “Zeynep Bütünley Aktan” ve serginin küratörlüğünü üstlenen Gencer Uçar’da sergi turu ve söyleşi sırasında bizlerle olacak.

Bugüne kadar birçok sergi ve söyleşiye ev sahipliği yaptıklarını söyleyen BonVivant Kurucusu Perihan İnci yaptıkları etkinliklerle hedefledikleri gibi kaliteli ve iyi yaşamın adresi olduklarını ifade etti. Bu yolculukta farklı disiplinlerden sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapmaktan heyecan duyduklarını belirtti.

25 Ekim tarihinde açılan sergi, yerli ve yabancı sanat profesyonelleri ve birçok sanatsever tarafından ilgi görürken, sergi turu ve söyleşi de tüm sanatseverlerin katılımı ile gerçekleştirilecek. 

Son Eklenenler

Erkılınç: İnternet mecrasındaki fırsatları iyi değerlendirin

Basın İlan Kurumu'nun bir yıllık faaliyet döneminin değerlendirildiği toplantıda, basının dijital dönüşüm sürecinde yaşanan gelişmeler ele alınarak, geleceğe yönelik...

İlginizi Çekebilir