Kahvaltı ve Yürüyüş Öğrenmeye İyi Geliyor

Kategoride Diğer

Düzce Üniversitesi Gölyaka Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen ve kişisel gelişim için eşsiz fırsat sunan Açık Ders uygulamasında bu hafta, “Yaşam Stillerinin Öğrenme ve Hafızaya Etkisi” konusu ele alındı.

Düzce Üniversitesi Gölyaka Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nejla Özmen’in açılış konuşmasıyla başlayan programın davetli konuşmacısı Düzce Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şerif Demir; sinir hücresinin yapısı, nöron tipleri ve beynin gelişimi hakkında bilgi vererek sözlerine başladı.

Sol beynin sayısal ağırlıklı olduğunu belirten Prof. Dr. Şerif Demir, sol beyni kullananların daha çok mühendis veya matematik ağırlıklı mesleklere sahip olduklarını; sağ beynin ise daha çok sosyal aktivite ağırlıklı yapısı olduğunu, müzik ve sanat icra edenlerin sağ beyni kullandıklarını sözlerine ekledi.

İnsan beynini en karmaşık organ olarak nitelendiren Prof. Dr. Demir, merkez sinir sisteminin ana bölümleri ile sunumuna devam ettiği programda uyku, öğrenme ve hafıza konularında da bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. Öğrenmede sabah kahvaltısı ve yürüyüşün önemine vurgu yapan Prof. Dr. Şerif Demir,  öğle yemeğinin azaltılmasının da öğrenmeye fayda ettiğini dile getirdi.

- REKLAM -
Son Eklenenler

DEÜ’de Ortak Mezuniyet Coşkusu

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) 2023-2024 Akademik Yılı ‘Ortak Mezuniyet Töreni’, DEÜ Sabancı Kültür Sarayı’nda düzenlendi. Üniversite bünyesinde yer alan...

İlginizi Çekebilir