Lostar Siber Güvenlik Yaz Kampı’na kayıtlar başladı

Kategoride Diğer

 BugBounter, üniversite öğrencilerine siber güvenlik uzmanları ile eğitim fırsatı sunan Lostar Siber Güvenlik Yaz Kampı’nın sponsoru oldu. Ödüllü kampın başvuruları 4 Eylül 2020’ye kadar devam ediyor.
 
Şirketlerin güvenlik açıklarını bulma ihtiyacını platforma kayıtlı bağımsız araştırmacı topluluğu ile hızlı ve etkin bir şekilde gideren BugBounter, başvuruların başladığı Lostar Siber Güvenlik Yaz Kampı’nın sponsoru oldu.
 
Lostar Bilgi Güvenliği’nin yaz döneminde üniversite öğrencilerine sağladığı bir siber güvenlik eğitim programı olan Siber Güvenlik Yaz Kampı, katılacak adaylara en tecrübeli siber güvenlik uzmanları tarafından verilen eğitim imkanı sunuyor. Ayrıca bu kamp dönemi sonunda gerçekleştirilecek olan bayrak yakalama (CTF) yarışmasında başarılı olan katılımcılar ise Lostar Bilgi Güvenliği’nde staj yapmaya hak kazanacak. Hatta staj süresince en iyi performansı gösteren öğrenciler yarı zamanlı olarak çalışma daveti alacağı gibi karşılıklı memnuniyetin devamı halinde ise tam zamanlı olarak kariyerinde ilerleme şansı elde edebilecek.
 
4 Eylül 2020 tarihine kadar başvuruları sürecek olan kamp kapsamında 9 Eylül 2020’de online sınav yapılacak ve 14 – 18 Eylül 2020 tarihleri arasında öğrenciler Lostar uzmanları tarafından verilecek bir eğitime tabi tutulacak. COVID-19 nedeniyle tüm kamp aktiviteleri online olarak gerçekleştirilecek.
 
Kamp birincisinin Rasberry Pi4 ve 1 yıllık Pentester Academy Üyeliği, ikincinin 3 aylık Pentester Academy Üyeliği ve üçüncünün de 1 aylık Pentester Academy Üyeliği kazanacağı kampın içeriğinde Temel Network Bilgileri, Temel Linux ve Windows Bilgileri, Test Ortamları ve Gerekli Uygulamalar, Network Güvenlik Testleri, Parola Atakları ve Son Kullanıcı Güvenliği, Mobil Uygulama Güvenliği, Kablosuz Ağ Güvenliği, Etik Hacker’lık ve Bug Bounty gibi birçok güncel konu başlığı yer alıyor.

- REKLAM -
Son Eklenenler

DEÜ’de Ortak Mezuniyet Coşkusu

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) 2023-2024 Akademik Yılı ‘Ortak Mezuniyet Töreni’, DEÜ Sabancı Kültür Sarayı’nda düzenlendi. Üniversite bünyesinde yer alan...

İlginizi Çekebilir