MEB Robot Yarışmasında Heyecan Başlıyor

Kategoride Diğer

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Uluslararası 15. MEB Robot Yarışmasında heyecan fırtınası başlıyor.

06-09 Eylül 2023 tarihlerinde Bursa Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksinde 14 kategoride gerçekleştirilecek MEB Robot Yarışmasında 81 il ve 18 ülkeden toplam 4 bin 733 robot, 12 bin 716 katılımcı yer alacak.

Ülkemizde mesleki ve teknik eğitimdeki niteliğin artırılması ve toplumda bu alanda farkındalık oluşturulması hedeflenen Uluslararası MEB Robot Yarışmasında; ortaokul ve dengi okullar, ortaöğretim ile yükseköğretim öğrencilerinin eğitim süreçlerinde edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilmeleri, ürün geliştirebilmeleri, bilimsel düşünebilmeleri, girişimci ve rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmeleri, öğrencilere endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve bu konudaki deneyimlerinin paylaşılması, öğrencilerin kendilerine güven duyabilmeleri, sosyal ilişkilerde anlayışlı ve saygılı olabilmeleri amaçlanıyor.

Mesleki eğitimi tanıtma ve mesleki eğitime yönlendirme kapsamında; bu yılki yarışmada, ortaokul ve dengi okullarda eğitim gören öğrenciler belirlenen kategorilerde yarışmaya katılabilecek. Uluslararası MEB Robot Yarışması, 2007 yılından itibaren her yıl düzenli olarak yapılıyor. Bu yıl 15’incisi düzenlenen yarışma Bursa Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksinde 06-09 Eylül 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Yarışma; Endüstriyel Robot Kol, Çizgi İzleyen (Temel Seviye), Çizgi İzleyen (İleri Seviye), Hızlı Çizgi İzleyen, İnsansız Hava Aracı (Mini Drone), Mini Sumo, Tasarla-Çalıştır, Yumurta Toplama (Caretta Caretta), Labirent Ustası, Tozkoparan Robot (Temel Seviye), Serbest Proje, Temalı, Su Altı Aracı (ROV) ve Otonom Araç olmak üzere toplam 14 kategoride düzenleniyor. MEB Robot Yarışmasında bu yıl 81 il ve 18 ülkeden toplam 4 bin 733 robot, 12 bin 716 katılımcı yer alacak.

- REKLAM -
Son Eklenenler

İlginizi Çekebilir