MİLET OKULLARI’nın Kurucusu Hasan Güner: Eğitimde Yenilikçi Bir Yaklaşım

Kategoride Diğer

Türkiye’nin önde gelen eğitim markalarında üst düzey yöneticilik yapmış olan Hasan Güner, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra öğretmenlik kariyerine idealist bir bakışla başlamış ve Liselere Giriş Sınavı’nda Türkiye 1.si ve birçok derece öğrencisi çıkarmıştır.

Eğitim hayatının ilk basamaklarının öğrencinin başarısındaki ana etken olduğunu fark eden Hasan Güner, bu doğrultuda ulusal ve uluslararası eğitim yayınlarını takip ederek, Singapur Matematiği ve Waldorf eğitim sistemi konularında uzmanlaşmıştır.

Güner, özellikle anaokul ve ilkokul kademelerinde eğitim programlarını çağın gereksinimlerine uygun şekilde geliştirme konusunda başarılı çalışmalara imza atmıştır. Eğitimcinin çocuğa doğru bir mentör olabilmesi ve her eğitimcinin kendini daha iyi yetiştirmesi düşüncesiyle, yüksek lisansını Psikoloji alanında yaparak alana farklı bir bakış kazandırmıştır.

Uzun yıllar Türkiye’nin köklü eğitim markalarında üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra kendi idealini yansıtacak ve ülkedeki eğitim niteliğini arttıracak bir marka olarak MİLET OKULLARI’nı kurmuştur.

Hasan Güner, MİLET OKULLARI’nın kuruluş hikayesini şu sözlerle anlatıyor: “3 yıl boyunca dünyadaki en başarılı eğitim örneklerini inceleyip, hangi alanın nasıl daha iyi öğretilebileceği ile ilgili adeta bir Ar-Ge çalışması yürüttük. Bu kapsamda hem ülkemizdeki hem de yurt dışındaki donanımlı bazı akademisyenler ile birlikte çalışmalar gerçekleştirdik.”

Güner, MİLET OKULLARI’nın adını dünyanın ilk okulu olan Milet’te Thales tarafından kurulan MİLET OKULU’ndan alarak, “Eğitim düşünceyle başlar” sloganıyla çağın gereksinimlerine uygun yeni nesil anaokulu markasını ülkemize kazandırdıklarını belirtiyor.

MİLET OKULLARI, 2600 yıl önce yaşamış Thales’in ismini yaşatmayı hedefleyerek nitelikli bireyler yetiştirmek için yola çıkıyor. Hasan Güner’in liderliğindeki MİLET OKULLARI, eğitimde yenilikçi bir yaklaşım sunarak öğrencilere çağın gereksinimlerine uygun bir eğitim deneyimi sunmayı amaçlıyor.

- REKLAM -
Son Eklenenler

İlginizi Çekebilir