Neden SAÜ Fen Edebiyat Fakültesi?

Kategoride Diğer

Sakarya Üniversitesi İletişim Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen Doğru Tercih programının bu haftaki konuğu SAÜ Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmettin Alkan oldu.

Konuşmasına fakültenin tarihi geçmişi ile başlayan Dekan Prof. Dr. Necmettin Alkan, “Fakültemiz 1992 yılında kuruldu ve Türkiye’de var olan birçok üniversiteden daha eski bir fakülte. Fakültemizde 7 bin öğrenci mevcut. Mezun olan öğrenci sayımız ise 19 bin 120.Fen bilimleri başta olmak üzere sosyal bilimler alanında aktif olarak 14 bölüm bulunuyor” dedi.

Neden SAÜ Fen Edebiyat Fakültesi?

Sakarya Üniversitesi mensubu olarak tarafsız objektif bir gözle baktığımızda tercih edilmesi gereken bir fakülte olduğunu söyleyen Dekan Prof. Dr. Alkan,” Fiziki imkan olarak yaşayan kampüsümüz yeşili ile Sapanca gölü mavisi ile çok güzel bir kampüs. Dolayısıyla fiziki şartlar anlamında, çevre anlamında dersten sıkılan dolaşmak isteyen öğrenciler rahatlıkla gezip herhangi bir ağacın altında kitap okuyabileceği arkadaşları ile muhabbet edebileceği İlhami geldiğini oturup şiir yazar vereceği harika bir kampüsümüz var. Sakarya Fen Edebiyat Fakültesi hakkında tercih noktasında cazip olabilecek özelliklerdir biride Fen ve Edebiyat Fakültesi diyoruz yani fen ve sosyal bilimleri bünyesinde birleştirmiş demek. Türkiye’de son dönemde fakülteler fen ayrı fakülte sosyal bilimler ayrı fakültede yer alıyor.  Biz o anlamda şanslı bir fakülteyiz” dedi.

 Üniversite bünyesinde en fazla çift anadal da eğitim imkanı veren fakülteye olduğunu söyleyen Dekan Prof. Dr. Alkan, “ 172 tane bölümümüz birbiriyle ve farklı fakülteler ile anlaşma yaparak çift dal imkanı oluyor. Bir öğrenci bize kayıt yaptırdığın da belli kriterlere ve ortalamaya sahip olduğunda aynı anda iki bölümü bitirip diploma alabilecek. Biz bunu gerçekleştirdik. Dolayısıyla Bu anlamda çap imkanı tahmin olarak Türkiye’de Sakarya Üniversitesinde düşündüğümüzde bu kadar geniş bir imkana sahip olan başka bir fakülte yoktur. Fakültemize gelmek ve bizden mezun kolay olmayacak. İddialı, hedefi olan kendisini bir yerlere marka değeri olarak kendilerini taşımak isteyen arkadaşlarımızı öğrencilerimizi görmek istiyoruz. Bu hayat merdivenindeki yükselmelerinde bir Sakarya Üniversitesi diplomasıyla katkısı alacağımızı vadediyorum” ifadelerine yer verdi.

- REKLAM -
Son Eklenenler

İlginizi Çekebilir