Olimpiyat Sporcusu, Gaziemir’e transfer oldu

Kategoride Diğer

İZMİR – Elde ettiği başarılarla Türkiye’nin spor tarihine adını yazdıran, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda, çekiç atma branşında ülkemizi temsil eden milli sporcu Tuğçe Şahutoğlu, Gaziemir Belediyesi Spor Kulübü’ne transfer oldu.

Gaziemir Belediyesi Spor Kulübü, yeni transferiyle kadrosunu güçlendirdi. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün ve Milli Takım’ın formasıyla birçok dereceye imza atan Tuğçe Şahutoğlu, İzmir’i süper ligde temsil eden tek takım olan Gaziemir Belediyesi Spor Kulübü Kadın Atletizm Takımı’na katıldı. 2012 yılında, 74,17’lik sonuca ulaşarak Sviatlana Sudak Torun’un 2008 yılından beri geçilemeyen Türkiye rekorunu geride bırakan Tuğçe Şahutoğlu, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda, çekiç atma branşında ülkemizi temsil etti. 2012 yılında Helsinki’de düzenlenen 21. Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda 70.21’lik derecesiyle beşinci olan milli atlet, Tarragona 2018 Akdeniz Oyunları, Bakü 2017 İslami Dayanışma Oyunları, Rio De Janeiro 2016 Yaz Olimpiyat Oyunları, Londra 2012 Yaz Olimpiyat Oyunları’na da ay yıldızlı formayla katıldı.
Tuğçe Şahutoğlu, bundan sonra yeni takımı Gaziemir Belediyesi Spor Kulübü’nün formasıyla müsabakalarda yarışacak.

Kazandığı başarılar, imza attığı rekorlarla Türkiye’nin spor tarihine adını yazdıran Tuğçe Şahutoğlu, “Yeni takımımda çok sıcak karşılandım, bu ilgi benim için çok kıymetli. Gaziemir Belediyesi Spor Kulübü’nün formasıyla İzmir’i, Gaziemir’i temsil etmekten mutluyum. Takım arkadaşlarımla birlikte başarılı bir sezon geçireceğimize, önemli başarılara imza atacağımıza inanıyorum.  

Son Eklenenler

6. Under Armour Bodrum Yarı Maratonuna Geri Sayım Başladı

Bu yıl Doğuş Grubu’nun ana sponsorluğu ve Under Armour’un isim sponsorluğunda 6'ncısı düzenlenecek Bodrum Yarı Maratonu, 21K,10K, 5K parkurlarının...

İlginizi Çekebilir