Sinan Akçıl: Arabamı Sattım, Togg Alacağım

Kategoride Diğer

Müzik ve eğlence dünyasında trendleri belirleyen isimlerin başında gelen ünlü iletişimci Özgür Aras’ın sunumuyla gerçekleşen, kralmuzik.com.tr’de, iTunes ve Spotify Podcast platformlarında ve Kral Pop Radyo ‘da yayınlanan “Özgür Aras’la Baş Başa”nın bu hafta ki konuğu Sinan Akcil oldu. Özgür Aras ile keyifli bir sohbet gerçekleştiren Sinan Akcil, çok özel açılamalar yaptı.

“Sezen Aksu Bana Uzay’ı Hatırlatıyorsun Diyordu!”

Sinan Akçıl, ilk olarak Maçka’da Kerim Tekin’in sahneye çıtığı bir organizasyonda Ozan Doğulu ile tanıştığını ve kendisini stüdyo ya davet ettiğini anlattı. Ozan Doğulu’nun davetiyle Arnavutköy’deki stüdyoya giden Sinan Akçıl; “Stüdyoya girdiğimde ki manzara, merdivende Yıldız Tilbe oturuyor ve “Dayan Yüreğim” şarkısının sözlerini yazıyor. Ege geliyor, Çelik geliyor… Böyle bir görüşmeyle başlayıp bir sonraki görüşmemizde Kanlıca… Sezen Aksu benim ellerime bakıp; “Senin ellerin ne kadar Uzay’a benziyor, bana onu hatırlatıyorsun diyordu. Orada bir buçuk iki sene yıllık bir yeşil evle başlayıp Kanlıca’da devam eden bir serüven… “ dedi.

“Annem Bana Beşiğin Müziktendi Derdi…”

Sinan Akçıl, müzik adamlarının arasında büyümenin nasıl bir duygu olduğunu da programda anlattı; “İster istemez genlerini çok etkiliyor. Kafam çok dolu… Diğer popçu arkadaşlarıma müzikal anlamda biraz yukardan bakma sebebim aslında yetiştirilme ve büyüme tarzım. Sesle ilgili bunu iddia edemem ama bir müzikal birikim olarak edebilirim. Annem bana beşiğin müziktendi derdi. Müziğin içinde doğmadı, müziğin içinde yattı der hep. Bu durum da bana büyük bir özgüven kazandırıyor. “ dedi.

“Hayata Pozitif Bakmaya Çalışan Bir Yapım Var!”

İçimde afacan ve hiperaktif bir çocuk var diyen Sinan Akçıl; “Dışardan çok fazla tartışmaya girmeyi sevmem ama kavga edeceksem onu bir tek lafla yapmayı tercih ederim. Ama saygısızlık olmadıkça hayata pozitif bakmaya çalışan bir yapım vardır. Star doğduğuma inanıyorum diyen Sinan Akçıl; “Bunu bana çocukluktan bu yana çok kişi söyledi. Küçüklükten beri sanki Allah’ın bana fısıldadığı farklı bir yol varmış gibi gelir. Zaman zaman şunuda hissederim, eğerki pasaportum farklı olsaydı gerçekten istediğim sınırlarda bir ses aralığına sahip olsaydım dünya starlığını nasıl yönetebileceğimi bilirdim. “dedi.

“Gurur”, “Düm Tek Tek”, “Biri Bana Gelsin” Benim İçin Özel Şarkılarım”

Sinan Akçıl, programda kendisi için hangi şarkısının en özel olduğu sorusuna ise şu yanıtı verdi; “Zaman zaman bunu düşünüyorum aslında “Gurur” şarkısı, “Düm Tek Tek” şarkısı, “Biri Bana Gelsin”,” Rüya” şarkısı… Anlayamazsın… Zaman zaman bir şarkıma çok yükseliyorum zaman zamanda başka bir şarkıma yükseldiğim oluyor. Aslında anlık bir durum bu. Ama her zaman en son yaptığım şarkı en çok heyecanlandıran şarkım oluyor beni…” dedi.

“Aşta Şevkat Arayıp Sonra Oluşan Kaostan Hoşlanıyorum!”

Sinan Akçıl, şarkı yazarken kendisi besleyen şeyin ne kadar inkar etse de aşk olduğunu söyledi. Sinan Akçıl; “Aşk besliyor ama ayrılık boğazıma kadar tıka basa dolduruyor. “dedi. Sinan Akçıl, aşkta şevkat arayıp sonra oluşan kaostan hoşlandığını da açıkladı. Sinan Akçıl; “Sakin ve olağan geçen ilişkilerimde çok tıkanıyorum maalesef. Açıkçası çok fazla ilişki yaşamış gibi görünsemde aslında üç dört tane uzun ilişki yaşadım. O dört ilişkimde kaotik ve şevkat doluydu. Şevkatle başlayıp, kaotiğe dönen ilişkilerdi. “dedi

“Evlilik Bende Özgürlüğü Öldürdü!”

Sinan Akçıl, programda aşkın tarifi ise şu şekilde yaptı; “Aşk kesinlikle hem ne istediğini çok iyi bilmek hem de ne istediğini bilmemem benim için” dedi. Evlilik bende özgürlüğü öldürdü diyen Sinan Akçıl; “Evlilik benim beynimdeki özgürlüğü öldürdü. Bu yanlış anlaşılmasın başka bir kadınla flört etmek anlamında değil. Sadece o baskı insanı, diken üzerinde yürüyormuşum baskısı o benim iki arada bir derede bıraktı. Daha zamanı değilmiydi dediğim zamanlar oldu. Evlilik bende tranva yaratmadı. Yine her an evlenebilirim, hiç öyle bir korkum yok.” dedi.

“Ahmet Kaya ile Çalışamamak İçimde Ukde Kaldı!”

Sinan Akçıl; Asla şarkımı okuyamaz dediğim bir isim vardı o da Ferhat Göçer, ona çok kızdım. O düğünde ki boşboğazlılıktan dolayı… Ama şu anda ona karşıda bir öfkem yok. Kindar bir çocuk değilim, sonuçta bende de büyük biri, o yüzden de saygısızlık yapmak istemiyorum. Birlikte çalışmak isteyip, çalışamadığım içimde ukde kalan bir isim ise Ahmet Kaya ve Müslüm Gürses… “Kıymetlim” şarkısını ben aslında Ahmet Kaya için düşünmüştüm. “Anlayamazsın” şarkısını Müslüm Gürses’e çok yakıştırırdım mesela… “ dedi.

“Arabamı Sattım, Togg Alacağım!”

Sinan Akçıl; “Çok para harcarım, güzel yaşamaya para harcıyorum. Yemek içmek anlamsız alışverişler… Arabamı da sattım, şu an kiralık bir araba kullanıyorum. Togg’u bekliyorum bir tane alacağım, hatta belki iki tane alacağım. Ben bir boğa burcuyum hayatı güzel yaşamayı seviyorum” dedi.

- REKLAM -
Son Eklenenler

İlginizi Çekebilir