Trakya Üniversitesi tez kapaklarında Edirne Kırmızısı kullanacak

Kategoride Diğer
Edirne Kırmızısı’nın kent kimliğine ve belleğine kazandırılması için Trakya Üniversitesi’nin başlattığı çalışmalara bir yenisi daha eklendi.

Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından çıkarılan, sosyal bilimler alanında yazılan özgün, alanına katkı sağlayacak, bilimsel yöntemlere uygun çalışmaları yayınlamayı amaçlayan Trakya Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi ve Sosyal Bilimler Enstitüsü tez kapaklarının rengi Edirne Kırmızısı oldu. 2000 yılında yayın hayatına başlayan derginin bundan sonraki sayıları Duygu Yürek’in, 2021 yılı ve sonrasındaki doktora ve yüksek lisans tezleri ise Dolunay Bayatlı Kural’ın tasarlamış olduğu Edirne Kırmızısı kapağı ile yayınlanacaktır.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Levent Doğan, Trakya Üniversitesinin Edirne Kırmızısı ile ilgili çok önemli çalışmalara imza attığını vurgulayarak “Trakya Üniversitesi, Edirne’nin en önemli değerlerinden olan, ancak bu zamana kadar yeterince değer görmeyen Edirne Kırmızısı’na sahip çıkarak, önemli çalışmalara imza attı. Biz Sosyal Bilimler Enstitüsü olarak, Edirne Kırmızısı’nın tanıtımına katkı sağlamak ve Edirne Kırmızısı’na sahip çıkmak adına Sosyal Bilimler Dergimiz ile doktora ve yüksek lisans tezlerinin kapaklarında Edirne Kırmızısı rengini kullandık. Böylece dergimizin ve tezlerin içeriğinin zenginliği ile örtüşen kalitede çok güzel bir kapak çalışması ortaya çıktı. Ayrıca kapak tasarımlarında Edirne aidiyetini vurgulamak için Edirne’nin simgelerinden olan “Ters Lale” motifine de yer verdik. Kapak tasarımlarını gerçekleştiren Duygu Yürek ve Dolunay Bayatlı Kural’a da teşekkür ederim.” dedi.

- REKLAM -
Son Eklenenler

İlginizi Çekebilir