Yiğit Girgin: Ruslar Bodrum’a Akın Etti

Kategoride Diğer

BODERGenel Sekreteri ve Bodrium Hotel & SPA Genel Müdürü Yiğit Girgin, Bodrum’daki Rus turistsayısının, bir önceki yıla göre yüzde 74 artış göstererek160 -170 bin seviyesine yükseldiğini söyledi.

MUĞLA – Türkiye’nin başarılı bir turizmsezonuna imza attığını belirten BODER Genel Sekreteri veBodrium Hotel & SPA Genel Müdürü Yiğit Girgin,2023 yılında da bu trendin devam edeceğini söyledi.

Özellikle Rusya ve merkez Avrupaülkelerinin İstanbul, Antalya ve Bodruma olan taleplerininarttığını dile getiren Girgin, Türkiye’nin sektörde önemli birdestinasyon olarak büyümeyi sürdürdüğünü kaydetti.

Yaz sezonunun ardından kış sezonuiçin de yabancı turistin ülkemize ilgi gösterdiğini hatırlatanYiğit Girgin, “Başarılı bir yaz sezonunu geride bıraktık. Kışaylarında da yurtdışından talep görmeye devam ediyoruz. Yapılançalışmalar sonucunda pandemi sonrası toparlanmanın etkileriniolumlu olarak hissediyoruz. Sektör adına sevindirici bir durum.Hala İstanbul, Antalya bölgeleri için kuvvetli bir sezonyaşanıyor. Bodrumda doluluk oranları Kasım itibarıyla yavaşlasada, gerek sağlık, gerek spor turizmi özelinde taleplerin devamedeceğini düşünüyorum” diye konuştu.

RUSLARIN BODRUM’A İLGİSİ ARTTI

Bodrum’a olan Rus turist talebinin birönceki yıla göre yüzde 74 gibi bir oranla yükseldiğine dikkatçeken Girgin, şu bilgileri verdi: “Türkiye, Rusya’nın favoriülkelerinin başında geliyor. Antalya onların ikinci evi gibi.Antalya’ya yönelik bu talep artışı Bodrum gibi diğer turizmkentlerini de olumlu etkiliyor. Bodrumdaki Rus turist sayısı, birönceki yıla göre yüzde 74 artış göstererek 160 -170 binseviyesine yükseldi. Bodrum’a yönelik yatırımlar artıyor. Bodrum lüks ve butik segmentte adını duyurdu. Yurtdışı uçuşkısıtlamalarının kalkması, yapılan tanıtımlar sonucu Bodrum’aolan yurtdışı talepleri artış eğiliminde. 2022’yi pandemiöncesi ve sonraki süreç olarak değerlendirmemek lazım. Ozamandan bu yana yeni otel yatırımları yapıldı; tesis ve yataksayısı da arttı. 2023 yılında da merkez Avrupa ve Ruspazarındaki bu talep artışı devam edecektir”

- REKLAM -
Son Eklenenler

İlginizi Çekebilir