Barçın Nike Store Bodrum açıldı

Kategoride Diğer

Spor perakende sektörünün İzmirli güçlü markası Barçın Spor, Türkiye’de 25. Nike Store Mağazasını Bodrum Midtown AVM de açtı.

700 metrekare de Nike markasının en yeni konsepti “Live” ile tasarımı yapılan mağaza, Avrupa’da ilk kez Maltepe Piazza’da görücüye çıktıktan sonra sırasıyla İstinyePark İzmir, Emaar AVM, Mall Of İstanbul’un ardından Bodrum’da spor giyim severlerin beğenisine sunuldu.

Mağazada 48 personel görev yapacak

Barçın Spor Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Barçın, şu anda Nike markasının Türkiye satışlarının %75’lik bölümünü kendi mağaza zinciri üzerinden yaptıklarını belirterek, “Barçın Spor olarak ülkemizde 2 ana Nike partnerinden birincisi biziz. Nike satışlarımız Avrupa’da ilk 3 arasına girdi. 60 yıla yakındır edindiğimiz marka tecrübesini her geçen gün kurumsallaşan yapımız ve profesyonelleşen ekibimiz ile güçlendiriyoruz. Nike’ın Türkiye de ana ortak olarak bizi seçmesinde aldığımız başarılı sonuçlar ve kurumsal yapımızın rolü çok büyük. Spor giyim pazarı her yıl Türkiye’de genç nesil ve spor giyinmeyi sevenlerle istikrarlı bir şekilde yükseliyor. Pandemi sonrası da spor giyime olan talebin artışı sektör için büyük fırsatlar sunuyor. Bu da sektöre olan yatırım arzumuzu güçlendiriyor” diye konuştu.

Live konseptin tüm Avrupa da ilk kez uygulandığı mağazalarda Nike adeta mağazayı semtinizin ya da mahallenizin yaşayan bir noktası haline getiriyor. “Nike by Bodrum” temasıyla hazırlanan mağazada müşterilerin adeta kendilerini evinde gibi rahat hissetmeleri amaçlanmış. Kişiye özel servislerle personelin en iyi servisi çok hızlı bir şekilde sunması sağlanıyor. Özellikle ayakkabı sergi alanlarında yer alan yeni sistemle beğendiğiniz ayakkabının hızlı bir şekilde denenmesi sağlanarak servis tamamlanıyor. Mağazada birçok yeniliklerin de olacağını vurgulayan Deniz Barçın, “Nike marka tutkunları Bodrum Midtown’da çok iddialı bir mağaza ile karşılaşacaklar. 10 yıldır bu AVM de karma markalarla hizmet veriyorduk. Artık yeni Nike Store yerimizdeyiz. Müşterilerimiz yeni konseptle kendilerini evlerinde hatta odalarında gibi rahat ve mutlu hissedecekler. Dünya ile aynı anda son teknolojik ürünleri burada deneme fırsatı yakalayacaklar. Amacımız her anlamda en mükemmel müşteri deneyimini sağlayarak tüm spor giyim tutkunlarının 1 numaralı adresi olmak. Yeni mağazamızda engelli müşterilerimiz içinde özel kabinimiz yer alacak” dedi.

Deniz Barçın ayrıca 15 Haziran’da Zorlu İstanbul AVM’de de aynı konseptle 700 metrekarelik bir mağaza daha açacaklarını ifade ederken, “60 kişilik uzman ekibimizle Zorlu AVM’de yerimizi alacağız. Bu mağazanın da kısa sürede spor giyim sevenlerin en çok ziyaret edecekleri mağazamız olacağını düşünüyorum. Spor sektörünün lideri olarak yatırımlarımızı sürdürmeye ve istihdam yaratmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

- REKLAM -
Son Eklenenler

DEÜ’de Ortak Mezuniyet Coşkusu

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) 2023-2024 Akademik Yılı ‘Ortak Mezuniyet Töreni’, DEÜ Sabancı Kültür Sarayı’nda düzenlendi. Üniversite bünyesinde yer alan...

İlginizi Çekebilir